Entries for Aralık 2021

21
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Birliğimize iletilen ekte bir örneği verilen yazıda, canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalatında alınacak tedbirlerle ilgili alınan kararlar bildirilmektedir.
Bilgilerinize sunarım.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

21
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Birliğimize iletmiş olduğu ilgide kayıtlı yazıda, "Sürdürülebilir Tüketim ve Üretimin Konut ve İnşaat Sektörüne Entegre Edilmesine Yönelik Bir Yol Haritasının Geliştirilmesi Projesi"nin yürütülmekte olduğu ve 17 Aralık 2021 tarihinde saat 14.00 'de
çevrimiçi bir çalıştay gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.
Bakanlığın yazısı ve taslak gündem ekte sunulmaktadır. Toplantıya katılım için https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0pd-2qqjouH9LUuPt1flaSSMoIvTgXzSWP linkinden toplantıöncesinde kayıt yapılması gerekmektedir.
Bu kapsamda söz konusu toplantıya ilgili personeliniz tarafından katılım sağlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

07
İlgide kayıtlı yazıda, 16 Aralık 2021 tarihinde 13:00-16:00 saatleri arasında Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) ve D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı işbirliğinde çevrimiçi "Tek ulus ve çeşitli gençlik deneyimleri" konulu gençlik ve yenilikçi girişimcilik webinarın düzenleneceği bildirilmektedir.
İngilizce dilinde düzenlenecek olan webinarın taslak programı ve kayıt linki ekte sunulmaktadır.
Ülkemiz ile Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya ve Pakistan'dan oluşan Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Teşkilatı, üye ülkeler arasında kalkınmaya yönelik işbirliğini geliştirmek, ekonomik ve sosyal ilişkileri zenginleştirmek amacıyla 1997 yılında kurulmuş olan bir örgüttür.
Birliğimiz, D-8 marjında kurulmuş olan D-8 Ticaret ve Sanayi Odaları'nın (D-8 TSO) kurucu üyesidir.
Ülkemizin 2017-2021 D-8 dönem başkanlığı çerçevesinde, D-8 TSO Dönem başkanlığı da Birliğimizce yürütülmüştür.
Bilgilerinizi ve konunun ilgili üyelerinize duyurulmasını rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

07
KOSGEB Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansal Kiralama Destek Programı Bilgilendirme Semineri, 9 Aralık 2021 Perşembe günü saat 14:00'te internet üzerinden gerçekleştirilecektir. Seminere ilişkin davet ekte sunulmaktadır.
KOSGEB ve TOBB iş birliğinde gerçekleştirilecek olan seminerde sebze ve meyve taşıma sırasında oluşan zayiatı azaltmak amacıyla hayata geçirilen ve KOBİ'lerin leasing yöntemiyle edinecekleri yerli malı ve yeni frigorifik kasa ve ünitelerine 750 bin TL'ye kadar destek sağlayan KOSGEB Sebze ve Meyve Soğuk Zinciri
Finansal Kiralama Destek Programı anlatılacak olup, seminer sonunda katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır.
Toplantıya katılımınızı, sosyal medya ve internet sitenizde paylaşmanızı, üyelerinize duyurarak katılımlarını
sağlamanızı rica ederim.

[Devamını oku...]